Czym są Katowice?

Jeśli nie chcecie sobie wyobrazić życia poza miastem, a urlop na łonie natury to dla Was męczarnia, to wakacje w Katowicach mogą okazać się bardzo dobrą opcją rezerwową. To położone województwie śląskim miasto znajduje się na liście dziesięciu najbardziej zaludnionych miast w kraju. Turyści wybierający Katowice na miejsce urlopu kierują się tam przyciągani nietuzinkowymi atrakcjami i bogatą bazą noclegową w Katowicach.

W stolicy Śląska każdy potrafi znaleźć coś dla siebie. Zabytki przeplatają się tu z centrami kultury masowej, a wszystko to otoczone jest wiecznie zielonymi parkami. Dodatkowym atutem jest spora ilość tanich hoteli i hosteli oferujących noclegi rejonu Katowice. W mieście odbywa się wiele dorocznych festiwali, a w słynnym Spodku, co chwila koncerty międzynarodowych sław.

Ciekawym miejscem na mapie Katowic dla wszystkich melomanów może być muzeum historii gitary. Jest to prywatne muzeum założone przez Leszka Kwaśniewicza i Tomasza Cierpisza. Muzeum otwarte zostało w zeszłym roku, a w jego zbiorach jest obecnie ok. 75 egzemplarzy instrumentów szarpanych, będących poprzednikami gitar czy ciekawymi odgałęzieniami jej rozwoju, pochodzących nie tylko z Polski. Duża ilość instrumentów jest sprawna i gotowa do gry. Zwiedzanie muzeum możliwe jest po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej wstęp jest płatny. Co ciekawe lokal na muzeum dawaj panowie pozyskali w ramach projektu miejskiego „Lokal na kulturę”, w ramach którego miasto wystawiło w przetargach lokale przeznaczone na kulturę o bardzo niskim czynszu. Otrzymywały je osoby lub organizacje, które przedstawiły najlepsze pomysły na ich wydanie. Jak widać pomysł był świetny i to muzeum świetnie prosperuje do dziś.

Miejsce jest z pewnością warte odwiedzenia nie tylko przez melomanów, ale też tych, którzy przygodę z gitarą rozpoczynają. W końcu rzadko kiedy mamy okazję do zobaczenia protoplastów gitar w jednym miejscu. Lokal mieści się przy ulicy Krzywej 4. Warto zapamiętać ten adres.

Podsumowując, to położone województwie śląskim miasto znajduje się na liście dziesięciu najbardziej zaludnionych miast w kraju. Turyści wybierający Katowice na miejsce urlopu kierują się tam przyciągani nietuzinkowymi atrakcjami i bogatą bazą noclegową w Katowicach. W stolicy Śląska każdy potrafi znaleźć coś dla siebie.

Kaczmaski

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>