Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Jeśli kojarzy Wam się to miasto z wielu zabytkowych obiektów, to bardzo trafnie. Jest ich tutaj bardzo dużo i można przy okazji pobytu w Szczecinie lepiej poznać zarówno dawne style architektoniczne, jak i samą historię. Nie brakuje tutaj budowli nowoczesnych, nieraz bardzo ciekawych. Natomiast budynek filharmonii to już jest hiper nowoczesność. To bardzo awangardowa budowla. Wyróżnia się z otoczenia konstrukcją i kolorem. Jeśliby chcieć do czegoś porównać Filharmonię w Szczecinie, to chyba do zamku z wykonanego z lodu. Warto zobaczyć ten budynek, nie tylko jeśli ktoś interesuje się modernizacją. Jest to najbardziej charakterystyczny współczesny obiekt. Warto chociażby móc ocenić, jak się ta bryła odnalazła w swoim otoczeniu, czy pasuje, czy zdobi, czy nie pasuje.

Kto bardziej ceni nowoczesność, może uznać, że to dobrze, że jest obiekt, który nadaje miastu bardziej postępowy, dynamiczny charakter. Nie podważalnym faktem jest to, że całość obiektu jest bardzo ciekawa i nietuzinkowa. Na plus na pewno też przemawia prostota tej budowli. Kolorystyka jest jednolita, właśnie jak zamku z lodu, ale potrafi rozświetlać się kolorami. Czerwień, zieleń i błękit – takie kolory można na niej ujrzeć w różne ważniejsze dni dla miasta albo w święta narodowe, więc choćby w ten sposób nawiązuje ona do historii. Wnętrze też jest bardzo ciekawe. Noclegi w Szczecinie to więc doskonały pomysł, a jeśli skorzystało się już z jakiejś bazy noclegowej dalej położonej, to warto przyjechać i zobaczyć ten nieporównywalny z innymi budynek. Zarówno sale koncertowe, jak i hol są bardzo wyjątkowe. Zupełnie jak i bryła budynku odważny i niezwykły styl. To miejsce do podziwiania, ale także do słuchania muzyki. Wiele osób wybiera jako miejsce na pobyt akurat Szczecin, bo pod względem kultury, to miasto oferuje bardzo wiele. Imprez, wystaw jest tutaj mnóstwo. Filharmonia wpisuje się w ten kulturalny charakter miasta.

Kaczmaski

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>