Giżycko dla aktywnych

Giżycko to bardzo urokliwa miejscowość wypoczynkowa położona na północy Polski, na obszarze Krainy Tysiąca Jezior [tu -> Wikipedia]. Każdego roku podczas letnich wakacji przyjeżdża tu bardzo wielu turystów, zwłaszcza miłośników sportów wodnych. Wypoczynek w tej części kraju w znacznym stopniu ułatwia doskonale rozwinięta baza noclegowa [kliknij -> Meteor]. Na wczasowiczów czekają obiekty o różnym standardzie wypoczynku. Osoby najbardziej wymagające bez trudu znajdą przytulny nocleg w jednym z hotelików lub pensjonatów. Z kolei młodzi, którzy bardziej niż komfort wypoczynku cenią sobie dobrą zabawę, mogą wypocząć na jednym z pól campingowych. Część obiektów oferuje całodzienne wyżywienie.

Atrakcji w samym Giżycku jak i w jego najbliższej okolicy jest co nie miara i nawet największy maruda nie będzie mógł narzekać na brak rozrywki. Szczególnie zadowoleni powinni być miłośnicy aktywnego spędzania czasu. Oprócz rozmaitych sportów wodnych, jakie można uprawiać w okolicy (pływanie w jeziorze, spływy kajakowe, żeglowanie) na aktywnych turystów czekają również szlaki rowerowe, które są bardzo dobrze oznakowane. Większość z nich została wyznaczona po mało uczęszczanych przez samochody drogach gruntowych, dzięki czemu jazda nimi jest dosyć bezpieczna. Ukształtowanie terenu nie powinno sprawiać problemów nawet osobom mało doświadczonym w turystyce rowerowej, dzięki czemu są one doskonałe na wycieczki rodzinne, nawet z małymi dziećmi. Przez Mazury przebiega najdłuższy w Polsce szlak rowerowy – Green Velo, który swój początek ma w województwie świętokrzyskim, a kończy się w Gdańsku. Jego długość to ponad tysiąc kilometrów. W Giżycku działa punkt informacji turystycznej, w którym można nabyć mapy, przewodniki po okolicy, foldery reklamowe, a także można zasięgnąć informacji o najbardziej atrakcyjnych trasach poprowadzonych na terenie gminy. Punkt informacyjny zlokalizowany jest w centrum miejscowości i otwarty jest przez cały rok.

Kaczmaski

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>