Historia i atrakcje w nadbałtyckim Rusinowie

Rusinowo to niewielka nadmorska wioska wypoczynkowa w województwie zachodniopomorskim. Wcześniej była to głównie osada rolnicza, potem dopiero zyskała status miejscowości turystycznej. Obecnie coraz bardziej rozrasta się pod tym kątem. Wciąż są budowane nowe osiedla, ulice i punkty usługowe. Powstała tu już bogata i różnorodna baza noclegowa. Liczne pensjonaty, prywatne kwatery i tego typu obiekty przyjmują gości i zapewniają im noclegi. Rusinowo posiada oczywiście dostęp do morza oraz piękną, szeroką, piaszczystą plażę, z bardzo łagodnym zejściem do morza. Miejscowość jest otoczona lasami sosnowymi, możemy zatem liczyć tu na bardzo czyste powietrze – zwłaszcza, że w okolicy nie ma też żadnych zakładów przemysłowych. Ta niewielka wioska świetnie się nadaje na cel wypraw dla osób, które chcą spędzić wakacje nad morzem w cichym i spokojnym miejscu, bez hałasu i tłumów turystów. Tutaj możemy na to liczyć.

Rusinowo jest bardzo nastrojowe i urokliwe. W centrum wsi możemy zobaczyć neogotycki kościół zbudowany z czerwonej cegły. Jego z daleka widoczna wieża, podobnie, jak obecna, stanowiła ważny punkt nawigacyjny dla żeglarzy. Będąc w Rusinowie, warto także wybrać się na wycieczkę po sąsiednich miejscowościach, takich jak Jarosławiec, Darłowo i Darłówko. W Jarosławcu możemy zwiedzić latarnię morską, przejechać się bryczką lub przepłynąć łodzią. Co roku organizowane tam są również liczne imprezy sportowe i kulturalne, konkursy oraz imprezy. Możemy tam również zagrać w tenisa lub pojeździć konno, a także wybrać się do Aquaparku Panorama Morska, w którym popływamy w podgrzewanej morskiej wodzie. Możemy także skorzystać z grot i łaźni parowych.

W Darłowie zaś i w Darłówku czeka na nas wiele zabytków. Jest to między innymi XIV-wieczny Zamek Książąt Pomorskich, w którym obecnie mieści się Muzeum Regionalne, kościół świętej Gertrudy, czyli jedyna oryginalna dwunastoboczna budowla w Polsce, a także XIV-wieczny gotycki kościół pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny. Oprócz tego zobaczymy bramę kamienną z XIV wieku, która stanowi pozostałość po murach obronnych, Pomnik Rybaka oraz ratusz z XVII wieku. Istnieje tam również udostępniona do zwiedzania latarnia morska. Możemy również wybrać się do parku wodnego lub też przepłynąć z Darłowa do Darłówka specjalnym tramwajem wodnym.

Rusinowo zaprasza turystów i oferuje im szereg dogodnych noclegów. Znajdziemy tutaj hotele, hostele, liczne pensjonaty, kwatery prywatne lub pola namiotowe. każdy turysta na pewno znajdzie tu miejsce odpowiednie dla siebie.

Kaczmaski

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>