Krasnobród zaprasza

Krasnobród to urokliwe miasteczko, liczące niewiele ponad trzy tysiące mieszkańców, położone w województwie lubelskim. Miejscowość jest nie tylko chętnie odwiedzana w okresie letnim, ale także turyści przyjeżdżają do Krasnobrodu w celach uzdrowiskowych. Latem największą popularnością cieszy się zalew nad rzeką Wieprz. Znajdziemy tutaj całkiem sporą i piaszczystą plażę. Turyści mogą do woli opalać się w promieniach słonecznych, a później ochłodzić się w wodzie zalewu. Z roku na rok rozrasta się i urozmaica infrastruktura i zabudowania wokół zbiornika wodnego. Niedawno powstało nad nim całkiem spore, drewniane molo.

Na miłośników aktywnego spędzania czasu czekają boiska do siatkówki, park linowy, a także wypożyczalnie rowerów oraz sprzętu wodnego, takiego jak rowerki wodne, łódki wiosłowe czy kajaki. W najbliższej okolicy rozpoczyna się wiele ścieżek rowerowych, które prowadzą po najpiękniejszych miejscach Roztocza Środkowego. W ostatnich latach powstały chodniki, liczne punkty gastronomiczne, domki letniskowe, a także atrakcje dla dzieci, czyniąc to miejsce współczesnym kąpieliskiem, największym w okolicy.

Jedną z najpopularniejszych atrakcji w Krasnobrodzie jest Kapliczka na Wodzie. Ten drewniany obiekt, pochodzący z osiemnastego wieku, bywa także czasami nazywany Kaplicą Objawień, gdyż w siedemnastym wieku Jakubowi Ruszczykowi objawiła się Matka Boża. Przepływająca pod kaplicą woda, jest przez wielu uznawana za uzdrowiskową i leczniczą. Dlatego też wiele turystów i pielgrzymów moczy w niej swoje schorowane nogi. Kaplica znajduje się w zadbanym parku, gdzie warto poświęcić chwilę na spokojny i wyciszający spacer. Wzdłuż ścieżek umieszczono rzeźby ze stacjami różańcowymi oraz wiele innych obiektów sakralnych. Można tutaj poczuć niezwykły klimat, który zachęca do refleksji i spojrzenia na swoje życie z dystansem i z zupełnie innej perspektywy.

Krasnobród ma wiele swoich zwolenników, którzy pokochali urok tego miasteczka. Baza noclegowa jest dobrze rozbudowana i urozmaicona [kliknij -> Meteor]. Największą popularnością cieszą się pensjonaty, agroturystyki oraz gościńce. Jednym z takich obiektów jest Leśny Zakątek. Jak sama nazwa agroturystyki wskazuje, obiekt położony jest w leśnym zaciszu, co gwarantuje nam spokojny i intymny wypoczynek na łonie natury. Goście mają do dyspozycji 2-,3- lub 4-osobowe pokoje albo mogą skorzystać z domku letniskowego.

Kaczmaski

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>