Na narty w Góry Kaczawskie

Rozważając górskie wypady narciarskie, warto rozejrzeć się za tymi, które mamy najbliżej. Czasami bowiem nie warto jechać kilkaset kilometrów za granicę, aby tam spędzić na nartach jeden weekend. Góry Kaczawskie oferują doskonale warunki do uprawiania sportów zimowych.

Na Łysej Górze w Dziwiszowie zlokalizowany jest kompleks narciarski SKI AREA Łysa Góra. Różnorodność tras sprosta wymaganiom doświadczonych narciarzy, jak i początkujących adeptów zimowego szaleństwa. Na miejscu znajduje się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i serwis, w którym można zadbać o własny sprzęt. Ponadto zlokalizowana jest tu szkoła jazdy, która służy ofertą początkującym. Kompleks Łysa Góra to ponad 4000 metrów tras zjazdowych. Dwie trasy są oświetlone. Trasy zjazdowe są oznaczane numerami od 1 do 6. Trasy od 2 do 4 są obsługiwane przez wyciąg talerzykowy, natomiast trasa nr 1 przez dwuosobowy wyciąg orczykowy. Trasa nr 6 to 150 metrowy babylif o różnicy wzniesień do 70 metrów. Najdłuższymi trasami są zjazdy „jedynka” i „dwójka” o długości 900 metrów i różnicy wzniesień wynoszącej 165 metrów. Największą przepustowość ma wyciąg talerzykowy na trasie nr 2 – przez godzinę obsłuży 900 narciarzy i snowboardzistów. Trasa „czwórka”, „piątka” ma długość odpowiednio 670 i 660 metrów i świetnie nadaje się dla nowicjuszy.

Miłośnicy nart i wszelkich innych sportów zimowych wiedzą, że noclegi w narciarskich miejscowościach dobrze jest rezerwować ze sporym wyprzedzeniem, zwłaszcza jeżeli do stoku chcemy dochodzić pieszo, a nie długo dojeżdżać przebijając się przez ewentualne śnieżne zaspy. Stoki Gór Kaczawskich są doskonałym miejscem do jazdy na nartach zarówno dla narciarzy zaawansowanych, jak i osób początkujących. Długie, lekko pochyłe stoki sprzyjają nauce i zjazdom mniej ekstremalnym, co nie znaczy, że nie znajdzie się tutaj kilka stoków dla osób pragnących mocnych wrażeń. W okresie zimowym są one oblegane zwłaszcza w czasie weekendów i mimo, iż tutejsza baza noclegowa (Góry Kaczawskie noclegi) jest doskonale zorganizowana, to jednak o wiele bezpieczniej będzie wcześniej zarezerwować noclegi. Góry Kaczawskie są bowiem bardzo popularnym zarówno wśród młodzieży, jak i rodzin z dziećmi obiektem zimowych wypadów. Miłośnicy białego szaleństwa odwiedzają te rejony regularnie, bowiem również widoki na stokach są niezapomniane, a długo utrzymująca się pokrywa śnieżna pozwala na uprawianie sportów zimowych aż do wiosny.

Kaczmaski

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>