Najważniejsze atrakcje w Pucku

Puck to bardzo interesująca miejscowość, która znajduje się na Pobrzeżu Gdańskim u ujścia rzeki Płutnicy do Zatoki Puckiej. Znajdziemy tu wiele historycznych obiektów oraz możemy liczyć także na typowo nadmorskie rozrywki. Miasto co roku przyciąga tłumy turystów, dlatego istnieje tu bardzo bogata baza noclegowa [sprawdź na: meteor-turystyka.pl]. Liczne hotele, pensjonaty i prywatne kwatery przyjmują gości i zapewniają im noclegi.

Puck jest miejscem, w którym zdecydowanie jest co zwiedzać. Najstarszym historycznym obiektem miasta jest kościół pod wezwaniem świętego Piotra i Pawła, który pochodzi z XIII wieku. Dalej mamy także barokowy drewniany szpital z XVIII wieku, w którym obecnie mieści się Muzeum Ziemi Puckiej imienia Floriana Ceynowy. Warto także zwrócić uwagę na dawny klasztor sióstr sercanek. Kolejnym interesującym obiektem na mapie Pucka jest bez wątpienia neogotycki ratusz z 1865 roku. Generalnie warto zwiedzić centrum miasta, ponieważ zachował się w nim dawny średniowieczny układ 100 parcel, które do XIX wieku stanowiły całą powierzchnię miejscowości. W centrum zobaczymy także liczne interesujące budynki takie jak na przykład zabytkowe miejskie kamienice, pochodzące w większości z połowy XVIII i XIX wieku. Zbudowane są one głównie w stylu neogotyckim, klasycystycznym, eklektycznym oraz secesyjnym. Znajdziemy tu również modernistyczne domy oraz budynek poczty, które wybudowano w latach 30. XX wieku.

Miasto oferuje nam oczywiście także dużo atrakcji typowych dla nadmorskiego kurortu. Warto na pewno wybrać się na zwiedzanie portu w Pucku. W nim zobaczymy między innymi pomnik generała Józefa Hallera oraz tak zwany „słupek zaślubinowy”, który upamiętnia tutejsze zaślubiny z morzem z 1920 roku. Był to patriotyczny akt, który miał na celu uczczenie odzyskania przez Polskę dostępu do Bałtyku. Poza tym, z portu organizowane są także rejsy wycieczkowe po Zatoce Puckiej – jeśli jesteśmy tutaj, powinniśmy koniecznie skorzystać z okazji, ponieważ jest to niezapomniane przeżycie, zwłaszcza, jeśli do tej pory nie mieliśmy okazji pływać statkiem po morzu. Oprócz tego wato się przejść również po puckim molo, z którego rozciąga się wspaniały widok na morze i okolice. W mieście znajdują się także piękne i strzeżone plaże nad morzem. W sezonie wakacyjnym na tych plażach odbywa się wiele letnich festiwali, które również przyciągają tłumy turystów.

Kaczmaski

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>