Odpoczynek dla ciała i ducha nad morzem

Jednym z bardziej znanych miejsc na Pomorzu jest latarnia w Rozewiu. Wygodnym i przyjemnym rozwiązaniem, żeby ją zwiedzić jest urlop w miejscowości wypoczynkowej położonej w pobliżu. Takim miejscem jest na przykład Karwia.

Sama Karwia kryje w sobie wiele tajemnic i miejsc wartych zobaczenia, a zatrzymując się tam na dłuższą chwilę można zobaczyć większość z nich. Karwia jest miejscem charakterystycznym ze względu na swoje położenie. Znajduje się na Pomorzu, w samym centrum pomiędzy słynącymi z licznych atrakcji i rozrywek, Władysławowem, Helem oraz Łebą. Karwia jest idealnym miejscem, jeśli chcemy miło i przede wszystkim w spokoju spędzić czas z rodziną. To miasteczko proponuje noclegi zarówno w domach wczasowych jak i pensjonatach czy też na kampingu albo polu namiotowym. W każdej z tych stref noclegowych Karwi panuje świetna, przyjazna atmosfera. Jednocześnie, w prawie każdym tym miejscu, można spędzić czas ze zwierzętami. Jest to jedno z niewielu miejsc, które zgadzają się i z otwartością przyjmują w swoje progi czworonogów. Można się z nimi udać na spacer po miejscowości jak i na samą plażę. Karwia cieszy się ogromnym uznaniem właśnie z powodu piaszczystej i niezaśmieconej plaży. Dodatkowo, przebiega ona wzdłuż morza na długości 3 kilometrów, jest to zatem doskonałe miejscu na spacer. Ponadto, plażę z każdej strony otaczają wydmy, które cieszą oko i oddzielają ten cichy zakątek od zgiełku miasta. W razie niepogody można udać się do okolicznych miasteczek i zwiedzić ciekawe i interesujące muzea czy też wystawy.

Jedną z takich przyciągających oko ekspozycji jest ta, dotycząca motyli, w Muzeum Motyli we Władysławowie. Kurort ten oddalony jest od Karwi o zaledwie 15 kilometrów i jest z nim doskonałe skomunikowany. W Karwi nie trzeba koniecznie mieć samochodu, ponieważ komunikacja jest rozwinięta na bardzo wysokim poziomie i jak najlepiej dostosowana do wymogów turystów i wczasowiczów. Jeżeli ktoś szuka miejsca, w którym przez kilka dni jednocześnie poczuje się jak w domu, ale także odpocznie jednocześnie fizycznie jak i psychicznie to Karwia jest naprawdę wspaniałym rozwiązaniem. Tam znajdzie się wszystko to, czego potrzebuje. Jeśli komuś znudzi się Karwia sama w sobie, może potraktować ją jako wygodną bazę wypadową do innych pomorskich kurortów.

Kaczmaski

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>