Okolice Półwyspu Helskiego – ZOO

Planując wakacje pamiętajmy o przepięknych polskich zakątkach. Jednym z nich jest na pewno Półwysep Helski. Oprócz szukania pokoi (➯tutaj pomysły na nocleg), warto także sprawdzić okoliczne miejscowości. Rozbudowana baza noclegowa pozwoli nam na zarezerwowanie pokoju blisko wielu środków transportu, co umożliwi nam przedostanie się do innych miast.

W pobliżu Mierzei Helskiej znajduje się Trójmiasto. Gdynia leży w odległości 48 kilometrów od Władysławowa. Jedną z największych atrakcji w Gdańsku jest ZOO. Park zoologiczny (➯tutaj informacje na facebooku) należy do jednego z trzech największych obiektów tego typu w Polsce. Posiada powierzchnie równą 125 hektarów. Znajduje się na ulicy Karwieńskiej 3, w dzielnicy Oliwa. Można dojechać do parku autobusem numer 622 albo 179. Nie ma problemu, aby przyjechać do ogrodu zoologicznego samochodem, ponieważ w skład obiektu wchodzi ogromny parking, na którym zmieści się wiele samochodów. Został on założony w roku 1954 i przyciąga około 400 000 zwiedzających rocznie. W ogrodzie zoologicznym znajduje się aż 193 gatunki zwierząt. Najwięcej jest ssaków, liczba osobników wynosi aż 499. Ogółem żyją tam aż 1004 osobniki. Można spotkać zwierze anoa. W Polsce jest to jedyny ogród, w którym żyją te zwierzęta, a w Europie jest tylko około 60 osobników. Mamy sposobność odwiedzić pingwiny tońce, żyrafy, słonia indyjskiego oraz słonia afrykańskiego, geparda, a także tygrysy amurskie.

W Gdyni warto odwiedzić Muzeum Marynarki Wojennej. Znajduje się ono na ulicy Zawiszy Czarnego 1b. Od roku 1953 gromadzi eksponaty, które są związane z marynarką wojenną Rzeczypospolitej Polskiej. Dużą atrakcją jest fakt, iż do muzeum należy także okręt ‚ORP Błyskawica’. Oprócz statku są tutaj także inne działy, takie jak: ekspozycja plenerowa broni i uzbrojenia morskiego, dział Dokumentacji i Opracowań, dział Broni i Uzbrojenia, dział Numizmatów i Falerystyki, dział Sztuki, dział Modeli, dział Pamiątek oraz dział Umundurowania i oporządzenia żołnierskiego. W Sopocie na ulicy Zamkowa Góra 3-5 znajduje się Aquapark. Jest to idealne wyjście, aby spędzić pochmurny dzień aktywnie. Jest tutaj basen rekreacyjny, basen dla maluchów, basen dla amatorów pływania sportowego oraz dwa baseny zewnętrzne, jeżdżalnie, dzika rzeka, whirlpoole oraz hydromasaże.

Kaczmaski

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>