Pogorzelica – moc atrakcji nad morzem

Pogorzelica jest niedużą nadmorską miejscowością położoną nieopodal Niechorza. Cieszy się ona popularnością wśród osób, które doceniają możliwość wypoczynku w spokojnej miejscowości, jednakże jednocześnie mającej do zaoferowania różnorodne atrakcje, dzięki którym urlop nie może być nudny.

Atrakcje Pogorzelicy plaża – tak jak w przypadku każdego nadmorskiego letniska, tak również w Pogorzelicy plaża to miejsce, w którym codziennie pojawiają się wszyscy turyści spędzający urlop w tej miejscowości. Plaża jest piaszczysta i szeroka, zatem można się na niej oczywiście opalać, ale również spędzać czas grając w piłkę plażową, nie przeszkadzając jednocześnie innym turystom. Zostało wytyczone blisko 200 metrowe strzeżone kąpielisko, w okresie letnim można posilić się w okolicznych barach i knajpkach.

Noclegi w Pogorzelicy- chcąc spędzić urlop w tej nadmorskiej miejscowości letniskowej warto zawczasu zadbać o znalezienie bazy noclegowej. Osoby, którym zależy na kwaterze blisko morza bez trudu znajdą lokum w interesującej ich lokalizacji. Na turystów czekają apartamenty, pokoje w domach wczasowych, a także domki letniskowe. Ceny wygodnych noclegów w Pogorzelicy zaczynają się od około 30 złotych za dobę.

Kolejka wąskotorowa – spędzając urlop w Pogorzelicy w sezonie wakacyjnym koniecznie trzeba wybrać się na wycieczkę wspomnianą kolejką. W wakacje kursuje ona kilka razy dziennie, a wczasowicze mogą zdecydować się na podróż do jednej z pobliskich miejscowości, np. do Niechorza. Przejażdżka kolorowymi wagonami z pewnością przypadnie do gustu wszystkim wczasowiczom – nie tylko tym najmłodszym.

Sosnowy bór bażynowy – porasta on pasma wydm wzdłuż Bałtyku, jednakże drzewa rosną wyłącznie na piaszczystym podłożu. To zjawisko bardzo rzadko spotykane na terenie Polski, a jednocześnie niezwykle efektowne. Podczas pobytu w Pogorzelicy warto wybrać się na spacer po borze i podziwiać malownicze krajobrazy oraz wdychać świeże, zdrowe powietrze.

Park linowy – na terenie Pogorzelicy znajduje się park linowy, który jest chętnie odwiedzany przez spędzających tam urlop wczasowiczów. To nie dziwi, ponieważ znajdują się tam trasy przeznaczone dla dorosłych, ale również takie, z którymi poradzą sobie młodsi urlopowicze. Widać zatem, że mogą się tam wybrać wszyscy turyści rządni mocnych wrażeń.

Kaczmaski

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>