Powidz i okolice – atrakcje dla turystów

Chcesz się przekonać o tym, jakie atrakcje znajdziesz w Powidzu, a także w pobliskich okolicach? Na pewno warto w takim razie zarezerwować noclegi (), żeby pobyć w tym miejscu przynajmniej kilka dni. A potem spokojnie przekonamy się, że mamy co zwiedzać. Zacznijmy od tego, iż rzeczywiście baza noclegowa nie tylko jest rozwinięta, ale przede wszystkim znajduje się w malowniczych okolicach. Najpiękniejsze z nich umiejscowione są nad jeziorem Powidzkim.

W samym Powidzu zwiedzimy między innymi kościół św. Mikołaja, który pochodzi z XIX wieku. Do takich obiektów z pewnością zalicza się między innymi figura Ducha Świętego, jak również Góra Zamkowa. Ponadto warto wybrać się pod stary młyn, który również pochodzi z XIX wieku. Obecnie nie jest w najlepszej kondycji, ale nadal cieszy się całkiem sporym zainteresowaniem ze strony wczasowiczów. Na pewno do turystycznych atrakcji zalicza się także Powidzki Park Krajobrazowy, który rozciąga się na pobliskich terenach. Oprócz tego, że jest on wyjątkowo obszerny, to jednocześnie zawiera w sobie wiele ciekawych jezior pochodzenia polodowcowego. Samo Jezioro Powidzkie, również zalicza się do tego parku krajobrazowego.

Jeśli będziemy chcieli zwiedzać okolice, to na pewno również znajdziemy wiele ciekawych miejsc, w których warto się zatrzymać. Do nich zalicza się między innymi Skansen Archeologiczny, znajdujący się w oddalonych o około 15 kilometrów Mrówkach. Na pewno będzie to dla nas prawdziwa historia, która będzie zdecydowanie ciekawsza od tej, jaką znamy jeszcze ze szkoły. W samym Powidzu nie możemy narzekać na nudę. Gmina stara się ze wszystkich sił, żeby tutaj atrakcji dla mieszkańców, jak i samych turystów nie brakowało. Właśnie z tej okazji organizowane są rozmaite wydarzenia kulturalne, jak i sportowe. Do nich zalicza się między innymi impreza cykliczna, która nazywa się Dni Powidza. Ponadto latem możemy być świadkami dużej rywalizacji na jeziorze Powidzkim (https://pl.wikipedia.org/wiki/Jezioro_Powidzkie), podczas maratonu pływackiego. Oczywiście można tutaj przyjechać również po to, by posmakować regionalnej kuchni, która swoją drogą jest bardzo pyszna.

Kaczmaski

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>