Rzeszów – stolica Podkarpacia

Rzeszów to miasto położone w województwie podkarpackim. Warto się tu wybrać choćby na weekend, gdyż prężnie rozwijająca się miejscowość oferuje z roku coraz więcej atrakcji dla turystów. Warto jednak przed wyjazdem zadbać o miejsca noclegowe (). Baza noclegowa w tym mieście jest dobrze rozwinięta i istnieje wiele miejsc, gdzie możecie zarezerwować nocleg. Warto skorzystać z wyszukiwarki internetowej, a wpisanie hasła: „noclegi Rzeszów” sprawi, że naszym oczom ukaże się cała lista miejsc w których można spędzić noc. Wszystko zależy od naszych upodobań i indywidualnych preferencji. Warto wcześniej zastanowić się czy chcemy spędzić noc w hotelu, prywatnej kwaterze, czy innym miejscu. Miejsca noclegowa można zarezerwować przez internet drogą mailową lub telefonicznie, jest to bardzo wygodny sposób. Warto wcześniej wejść na stronę danego miejsca i zobaczyć wygląd naszej kwatery, abyśmy nie byli zdziwieni po przyjeździe.

W Rzeszowie znajdziemy wiele ciekawych atrakcji turystycznych, zarówno dla dorosłych jak również dla dzieci. Jest to jedno z najbardziej dynamicznie rozwijających się miast w Polsce, a turystów z roku na rok przybywa. Będąc w Rzeszowie (https://pl.wikipedia.org/wiki/Rzeszów) warto zobaczyć jeden z najbardziej kontrowersyjnych pomników, jakim jest Pomnik Czynu Rewolucyjnego. Ponad 38 metrowy pomnik stoi w samym centrum miasta i trudno go nie zauważyć. Jednak prawdziwą wizytówką miasta jest rynek, który został piękne odnowiony. Kolorowe kamienice i urocze kawiarnie, gdzie możemy zjeść lub wypić kawę sprawiają, że miasto nabiera innego wymiaru. Jeśli jesteście na wycieczce z dziećmi, warto wybrać się do Muzeum Dobranocek – miejsca, w którym dorośli przeniosą się do krainy dzieciństwa. Autorem zbiorów jest Wojciech Jama, warto wiedzieć również, że jest to jedyne takie miejsce w Polsce. Muzeum łączy pokolenia i sprawia, że czujemy się tam świetnie. W muzealnych gablotkach możemy spotkać: Misia Uszatka, małego pingwinka Pik-Poka, Jacka i Agatkę i wiele innych postaci. Dodatkowo na miejscu istnieją szkice, scenariusze bajek, a także przedmioty codziennego użytku, jakie zostały ozdobione postaciami z bajek, które są każdemu dobrze znane. Talerze, kubki ceramiczne, zegary i inne rzeczy sprawiają, że świat staje się magiczny i baśniowy. A my nie chcemy opuszczać tego miejsca.

Kaczmaski

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>