Spacery po Wołkowyi i okolicy

Wołkowyja to nieduża wieś w województwie podkarpackim, położona malowniczo nad Jeziorem Solińskim, co w dużej mierze stanowi o jej atrakcyjności dla turystów, którzy chętnie spędzają tu zarówno urlopy letnie, jak i zimowe. Wioska jest miejscem idealnym dla osób, które najlepiej wypoczywają w ruchu.

Aktywny wypoczynek w Wołkowyi to przede wszystkim krótsze lub dłuższe (zależnie od naszej kondycji i chęci) spacery. Warto wybrać się na otaczające wioskę wzgórza, z których widok jest bardzo malowniczy. Szczególnie polecamy tego rodzaju spacery w okresie zimowym, gdy krajobrazu nie zasłania bujna, leśna roślinność. Właściwie z każdego wzgórza w pobliżu wioski roztacza się inny widok, w związku z czym, jeśli lubimy tę formę aktywności, można zaplanować kilka uroczych spacerów.

Innym miejscem chętnie odwiedzanym przez spacerowiczów jest brzeg Jeziora Solińskiego. Latem można zachwycać się soczyście zielonym lasem odbijającym się w tafli wody, zimą wrażenie robi zimowy krajobraz. W okresie gdy poziom wody jest znacznie obniżony, można podziwiać fragmenty dna zatoki wraz z pozostałościami po drzewach oraz odsłonięte koryta rzeki Wołkowyjak i Solinka. Dla bardziej wygodnych polecamy natomiast spacery drogą asfaltową – można udać się w stronę Górzanki, Polańczyka lub Bukowca. Spacer do Górzanki to spacer łatwy i dość krótki. Po drodze można podziwiać piękne widoki, imponujące lasy, ale mija się także dość liczne domy i ośrodki oferujące kwatery noclegowe w Wołkowyi (noclegi sprawdź pod linkiem). Dla bardziej zaprawionych piechurów, świetną propozycją spaceru jest wycieczka do Polańczyka. Do tej urokliwej wsi prowadzi z Wołkowyi zielony szlak, biegnący przez Plisz (583 m n.p.m.) i przez Wierchy (635 m n.p.m.). Trasa jest bardzo malownicza, a niezbyt męcząca. Powrót do Wołkowyi – busami, które kursują z Polańczyka.

Kaczmaski

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>