Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Stypendium od starosty

25 września, podczas sesji Rady Powiatu Rawickiego, odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów starosty dla uczniów za wyniki w nauce i sporcie.

Czytaj więcej...
Stypendium od starosty

Salon maturzystów

Maturzyści I LO w Rawiczu dzień 29 września 2014 r. mogą uznać za udany. Na Wrocławskim Salonie Maturzystów sale wykładowe pękały w szwach, a stoiska uczelni wyższych były oblegane przez…

Czytaj więcej...
Salon maturzystów

Angielski wykład

W minionym tygodniu uczniowie I LO w Rawiczu brali udział w badaniu ankietowym przeprowadzanym w ramach studiów doktoranckich na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu p. Jakuba Przybyła.

Czytaj więcej...
Angielski wykład

Gimnazjaliści dla seniorów

25 września uczniowie z koła teatralnego „Wstecz”, działającego w Gimnazjum w Sierakowie, wystąpili dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Spotkanie odbyło się w restauracji „Diament” i było ważną częścią inauguracji nowego…

Czytaj więcej...
Gimnazjaliści dla seniorów

Sprzątanie świata

"Turysto! Szanuj Środowisko!" - pod takim hasłem przebiegała 21. akcja  Sprzątanie Świata - Polska.

Czytaj więcej...
Sprzątanie świata
 
 
 
 
 

komisja antyalkoholowa.jpgGminna Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, działająca pod przewodnictwem Janusza Moosa, podsumowała działalność w minionym roku.
  W 2008 roku komisja zbierała się 36 razy. Podczas posiedzeń poruszano następujące tematy:
- omówienie protokołu pokontrolnego Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej,
- zaopiniowanie "Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii na rok 2009" oraz zapoznanie się z realizacją programu na rok 2008,
- zapoznanie się z wnioskami o dofinansowanie na realizację programów związanych z profilaktyką alkoholową,
- kontrola funkcjonowania świetlicy w Sarnowie.
  Jednym z zadań komisji jest kierowanie osób uzależnionych do psychologa na terapię. W 2008 r. psycholog przyjął 372 osoby, psycholog rodzinny - 193, prawnik - 80 osób. Komisja skierowała 35 osób na badania w celu wydania opinii o uzależnieniu. Sąd w trzydziestu przypadkach orzekł leczenie stacjonarne, natomiast w pięciu - ambulatoryjne.
  W minionym roku komisja wydała 30 postanowień w zakresie zaopiniowania wniosków dotyczących wydania zezwolenia na sprzedaż alkoholu.
  Przeprowadziła także 8 kontroli, w czasie których sprawdziła 130 placówek detalicznych i gastronomicznych w zakresie przestrzegania zasad sprzedaży alkoholu.
  Komisja współpracując z Prokuraturą Rejonową, Sądem Rejonowym, Komendą Powiatową Policji, Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej m.in.udzieliła tym instytucjom 120 odpowiedzi na ich pisma.
(P)