Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish

I zmartwychwstał dnia trzeciego

Radosnych świąt Wielkiejnocy życzy redakcja GR.

Czytaj więcej...
I zmartwychwstał dnia trzeciego

Zajączek w "Małym Dworku"

Wielkanocny zajączek dotarł do dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Mały Dworek" w Łaszczynie.

Czytaj więcej...
Zajączek w

Międzyszkolny konkurs języka angielskiego

W Gimnazjum w Sierakowie odbył się konkurs „Grammar and Vocabulary” przygotowany przez nauczycielki języka angielskiego - Urszulę Normann i Annę Szybaj.

Czytaj więcej...
Międzyszkolny konkurs języka angielskiego

Spotkanie klubu europejskiego z burmistrzem

W ramach realizacji programu "Solidarna szkoła" Szkolny Klub Europejski Epsylon, działający przy Gimnazjum w Sierakowie, zorganizował 10 kwietnia 2014 roku spotkanie z Burmistrzem Gminy Rawicz – Tadeuszem  Pawłowskim.

Czytaj więcej...
Spotkanie klubu europejskiego z burmistrzem

Nadzieje olimpijskie

W ratuszu wręczono 13 kwietnia najlepszym młodym zawodnikom klubów sportowych działających na terenie gminy Rawicz stypendia sportowe "Nadzieje olimpijskie".

Czytaj więcej...
Nadzieje olimpijskie
 
 
 
 
 

Alkoholowe problemy

komisja antyalkoholowa.jpgGminna Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, działająca pod przewodnictwem Janusza Moosa, podsumowała działalność w minionym roku.
  W 2008 roku komisja zbierała się 36 razy. Podczas posiedzeń poruszano następujące tematy:
- omówienie protokołu pokontrolnego Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej,
- zaopiniowanie "Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii na rok 2009" oraz zapoznanie się z realizacją programu na rok 2008,
- zapoznanie się z wnioskami o dofinansowanie na realizację programów związanych z profilaktyką alkoholową,
- kontrola funkcjonowania świetlicy w Sarnowie.
  Jednym z zadań komisji jest kierowanie osób uzależnionych do psychologa na terapię. W 2008 r. psycholog przyjął 372 osoby, psycholog rodzinny - 193, prawnik - 80 osób. Komisja skierowała 35 osób na badania w celu wydania opinii o uzależnieniu. Sąd w trzydziestu przypadkach orzekł leczenie stacjonarne, natomiast w pięciu - ambulatoryjne.
  W minionym roku komisja wydała 30 postanowień w zakresie zaopiniowania wniosków dotyczących wydania zezwolenia na sprzedaż alkoholu.
  Przeprowadziła także 8 kontroli, w czasie których sprawdziła 130 placówek detalicznych i gastronomicznych w zakresie przestrzegania zasad sprzedaży alkoholu.
  Komisja współpracując z Prokuraturą Rejonową, Sądem Rejonowym, Komendą Powiatową Policji, Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej m.in.udzieliła tym instytucjom 120 odpowiedzi na ich pisma.
(P)