Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish

59. OKR

W Pracowni Plastycznej im. Z. Łukowiaka w rawickim Domu Kultury odbyły się 22 kwietnia eliminacje 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Czytaj więcej...
59. OKR

Spotkanie przedszkolaków z seniorami

Dzieci z Przedszkola nr 3 im. Krasnala Hałabały w Rawiczu spotkały się z podopiecznymi i pracownikami Dziennego Domu Pomocy Społecznej. Spotkanie było dużą atrakcją zarówno dla przedszkolaków jak i zaproszonych…

Czytaj więcej...
Spotkanie przedszkolaków z seniorami

I zmartwychwstał dnia trzeciego

Radosnych świąt Wielkiejnocy życzy redakcja GR.

Czytaj więcej...
I zmartwychwstał dnia trzeciego

Zajączek w "Małym Dworku"

Wielkanocny zajączek dotarł do dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Mały Dworek" w Łaszczynie.

Czytaj więcej...
Zajączek w

Międzyszkolny konkurs języka angielskiego

W Gimnazjum w Sierakowie odbył się konkurs „Grammar and Vocabulary” przygotowany przez nauczycielki języka angielskiego - Urszulę Normann i Annę Szybaj.

Czytaj więcej...
Międzyszkolny konkurs języka angielskiego
 
 
 
 
 

Alkoholowe problemy

komisja antyalkoholowa.jpgGminna Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, działająca pod przewodnictwem Janusza Moosa, podsumowała działalność w minionym roku.
  W 2008 roku komisja zbierała się 36 razy. Podczas posiedzeń poruszano następujące tematy:
- omówienie protokołu pokontrolnego Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej,
- zaopiniowanie "Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii na rok 2009" oraz zapoznanie się z realizacją programu na rok 2008,
- zapoznanie się z wnioskami o dofinansowanie na realizację programów związanych z profilaktyką alkoholową,
- kontrola funkcjonowania świetlicy w Sarnowie.
  Jednym z zadań komisji jest kierowanie osób uzależnionych do psychologa na terapię. W 2008 r. psycholog przyjął 372 osoby, psycholog rodzinny - 193, prawnik - 80 osób. Komisja skierowała 35 osób na badania w celu wydania opinii o uzależnieniu. Sąd w trzydziestu przypadkach orzekł leczenie stacjonarne, natomiast w pięciu - ambulatoryjne.
  W minionym roku komisja wydała 30 postanowień w zakresie zaopiniowania wniosków dotyczących wydania zezwolenia na sprzedaż alkoholu.
  Przeprowadziła także 8 kontroli, w czasie których sprawdziła 130 placówek detalicznych i gastronomicznych w zakresie przestrzegania zasad sprzedaży alkoholu.
  Komisja współpracując z Prokuraturą Rejonową, Sądem Rejonowym, Komendą Powiatową Policji, Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej m.in.udzieliła tym instytucjom 120 odpowiedzi na ich pisma.
(P)