Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Jesienny rajd

18 października uczniowie Koła Krajoznawczo-Turystycznego I LO w Rawiczu pod opieką Andrzeja Liska wzięli udział w Jesiennym Rajdzie Rowerowym - cyklicznej imprezie turystycznej organizowanej przez rawicki Oddział PTTK, Starostwo Powiatowe…

Czytaj więcej...
Jesienny rajd

Konkurs historyczny

9 października 2014 r. odbyła się druga edycja szkolnego konkursu wiedzy o historii naszej szkoły: „Historia Seminarium Nauczycielskiego i I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu”.

Czytaj więcej...
Konkurs historyczny

Kolejne środki unijne dla Gimnazjum w Sierakowie

Ogromnym sukcesem zakończyło się ubieganie przez Gimnazjum im. Adama Olbrachta Przyjmy-Przyjemskiego w Sierakowie o udział w realizacji kolejnego programu współpracy międzynarodowej. Na początku października br. Agencja Narodowa Programu ERASMUS+ oficjalnie…

Czytaj więcej...
Kolejne środki unijne dla Gimnazjum w Sierakowie

W Pałacu Prezydenckim

13 października br. nauczyciel sierakowskiego gimnazjum Rafał Dziewięcki, jako koordynator programu „Solidarna Szkoła”, zaproszony został przez Kancelarię Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego w ramach „Obchodów Roku Wolności” do Pałacu Prezydenckiego.

Czytaj więcej...
W Pałacu Prezydenckim

Przełajowe zwycięstwa

10 października 2014 r. na stadionie im. Floriana Kapały odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych.

Czytaj więcej...
Przełajowe zwycięstwa
 
 
 
 
 

komisja antyalkoholowa.jpgGminna Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, działająca pod przewodnictwem Janusza Moosa, podsumowała działalność w minionym roku.
  W 2008 roku komisja zbierała się 36 razy. Podczas posiedzeń poruszano następujące tematy:
- omówienie protokołu pokontrolnego Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej,
- zaopiniowanie "Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii na rok 2009" oraz zapoznanie się z realizacją programu na rok 2008,
- zapoznanie się z wnioskami o dofinansowanie na realizację programów związanych z profilaktyką alkoholową,
- kontrola funkcjonowania świetlicy w Sarnowie.
  Jednym z zadań komisji jest kierowanie osób uzależnionych do psychologa na terapię. W 2008 r. psycholog przyjął 372 osoby, psycholog rodzinny - 193, prawnik - 80 osób. Komisja skierowała 35 osób na badania w celu wydania opinii o uzależnieniu. Sąd w trzydziestu przypadkach orzekł leczenie stacjonarne, natomiast w pięciu - ambulatoryjne.
  W minionym roku komisja wydała 30 postanowień w zakresie zaopiniowania wniosków dotyczących wydania zezwolenia na sprzedaż alkoholu.
  Przeprowadziła także 8 kontroli, w czasie których sprawdziła 130 placówek detalicznych i gastronomicznych w zakresie przestrzegania zasad sprzedaży alkoholu.
  Komisja współpracując z Prokuraturą Rejonową, Sądem Rejonowym, Komendą Powiatową Policji, Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej m.in.udzieliła tym instytucjom 120 odpowiedzi na ich pisma.
(P)