Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Warsztaty dla dyrygentów

20 września 2014 r. w godz. od 9.30 – 13.30 w Gimnazjum w Sierakowie odbędą się warsztaty doskonalące dla dyrygentów chórów szkolnych objętych działaniami programu „Śpiewająca Polska”.

Czytaj więcej...
Warsztaty dla dyrygentów

Wielki test

14 września 2014 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 wzięli udział w Wielkim Teście Języka Angielskiego, który odbył się w rawickim kinie "Promień".

Czytaj więcej...
Wielki test

Pamięć o niezłomnym patriocie

W 75. rocznicę napaści sowieckiej na Polskę na murze Szpitala Powiatowego w Rawiczu, dawniej budynku szkolnego Korpusu Kadetów nr 3/2, odsłonięto tablicę poświęconą płk. Łukaszowi Cieplińskiemu, absolwentowi KK 3 (rocznik…

Czytaj więcej...
Pamięć o niezłomnym patriocie

Samorządy uczniowskie na start

W dniach 11-17 sierpnia br. w Łagowie Lubuskim odbył się turnus szkoleniowy dla przedstawicieli samorządów szkolnych z kilku powiatów województwa wielkopolskiego. Reprezentantką I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu była Magdalena Snella.

Czytaj więcej...
Samorządy uczniowskie na start

Jarmark historyczny

Po raz trzeci pracownicy biura promocji Urzędu Miejskiego przy współudziale rawickich placówek kultury i sportu zorganizowali Rawicki Jarmark Historyczny.

Czytaj więcej...
Jarmark historyczny
 
 
 
 
 

komisja antyalkoholowa.jpgGminna Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, działająca pod przewodnictwem Janusza Moosa, podsumowała działalność w minionym roku.
  W 2008 roku komisja zbierała się 36 razy. Podczas posiedzeń poruszano następujące tematy:
- omówienie protokołu pokontrolnego Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej,
- zaopiniowanie "Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii na rok 2009" oraz zapoznanie się z realizacją programu na rok 2008,
- zapoznanie się z wnioskami o dofinansowanie na realizację programów związanych z profilaktyką alkoholową,
- kontrola funkcjonowania świetlicy w Sarnowie.
  Jednym z zadań komisji jest kierowanie osób uzależnionych do psychologa na terapię. W 2008 r. psycholog przyjął 372 osoby, psycholog rodzinny - 193, prawnik - 80 osób. Komisja skierowała 35 osób na badania w celu wydania opinii o uzależnieniu. Sąd w trzydziestu przypadkach orzekł leczenie stacjonarne, natomiast w pięciu - ambulatoryjne.
  W minionym roku komisja wydała 30 postanowień w zakresie zaopiniowania wniosków dotyczących wydania zezwolenia na sprzedaż alkoholu.
  Przeprowadziła także 8 kontroli, w czasie których sprawdziła 130 placówek detalicznych i gastronomicznych w zakresie przestrzegania zasad sprzedaży alkoholu.
  Komisja współpracując z Prokuraturą Rejonową, Sądem Rejonowym, Komendą Powiatową Policji, Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej m.in.udzieliła tym instytucjom 120 odpowiedzi na ich pisma.
(P)