Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Rozpoczęcie roku szkolnego w ZS nr 3

1 września 2014 r. w Zespole Szkół nr 3 im. Rawickiego Korpusu Kadetów w Rawiczu odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2014/2015.

Czytaj więcej...
Rozpoczęcie roku szkolnego w ZS nr 3

Artyści z tarczą

W rawickim ratuszu odbył się 26 sierpnia 2014 roku wernisaż "Tarczy" - wystawy sztuki współczesnej artystów akademickich w ramach 14. Rawickich Mostów Sztuki.

Czytaj więcej...
Artyści z tarczą

Uczniowie I LO na obozie naukowym

Podczas wakacji  w ramach projektu „Akademia Talentów Przyrodniczych” grupa uczniów z I LO w Rawiczu pod opieką nauczycieli: biologii - Justyny Malepszej-Węcłaś i geografii - Andrzeja Liska brała udział w…

Czytaj więcej...
Uczniowie I LO na obozie naukowym

Komendant wojewódzki na finisażu

Przez blisko miesiąc czynna była w Muzeum Ziemi Rawickiej wystawa "95 lat Policji Państwowej". Finisaż zaszczycił swoją obecnością  insp. Michał Domagalski, zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

Czytaj więcej...
Komendant wojewódzki na finisażu

Rocznica krwawego piątku

W południe 19 sierpnia starosta Zygmunt Wolny i burmistrz Tadeusz Pawłowski złożyli kwiaty pod tablicą na ratuszowej ścianie, która upamiętnia poległych w 1921 roku demonstrantów.

Czytaj więcej...
Rocznica krwawego piątku
 
 
 
 
 

komisja antyalkoholowa.jpgGminna Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, działająca pod przewodnictwem Janusza Moosa, podsumowała działalność w minionym roku.
  W 2008 roku komisja zbierała się 36 razy. Podczas posiedzeń poruszano następujące tematy:
- omówienie protokołu pokontrolnego Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej,
- zaopiniowanie "Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii na rok 2009" oraz zapoznanie się z realizacją programu na rok 2008,
- zapoznanie się z wnioskami o dofinansowanie na realizację programów związanych z profilaktyką alkoholową,
- kontrola funkcjonowania świetlicy w Sarnowie.
  Jednym z zadań komisji jest kierowanie osób uzależnionych do psychologa na terapię. W 2008 r. psycholog przyjął 372 osoby, psycholog rodzinny - 193, prawnik - 80 osób. Komisja skierowała 35 osób na badania w celu wydania opinii o uzależnieniu. Sąd w trzydziestu przypadkach orzekł leczenie stacjonarne, natomiast w pięciu - ambulatoryjne.
  W minionym roku komisja wydała 30 postanowień w zakresie zaopiniowania wniosków dotyczących wydania zezwolenia na sprzedaż alkoholu.
  Przeprowadziła także 8 kontroli, w czasie których sprawdziła 130 placówek detalicznych i gastronomicznych w zakresie przestrzegania zasad sprzedaży alkoholu.
  Komisja współpracując z Prokuraturą Rejonową, Sądem Rejonowym, Komendą Powiatową Policji, Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej m.in.udzieliła tym instytucjom 120 odpowiedzi na ich pisma.
(P)