Z Kościeliska na Giewont

Jedną z najciekawszych miejscowości położonych w Tatrach jest Kościelisko. Ta urocza podhalańska wieś jest świetną bazą wypadową zarówno w góry, jak i do Zakopanego, które jest dużo większym miastem, na ogół jest też bardziej oblegane przez turystów, podczas gdy Kościelisko ma nam równie wiele do zaoferowania.

Propozycja noclegowa (Kościelisko – lista noclegów) jest tu dobrze rozwinięta i potrafi pomieścić naprawdę dużą ilość turystów, możemy też oczekiwać nieco niższych cen w porównaniu za zakwaterowanie występujących na przykład w Zakopanem. Kościelisko znane są z prawdziwego komfortu noclegów oraz żywej gościnności górali, którzy dołożą wszelkich starań, by gościom na czas pobytu niczego nie zabrakło.

Kościelisko to typowa wieś podhalańska, położona w górskich okolicznościach, z której bardzo dobrze jest zrobić sobie bazę wypadową. Czy lubimy wędrówki po górach, a może po prostu mamy ochotę spędzić trochę czasu zapoznając się ze stolicą Tatr – Zakopanem – każdy powód będzie dobry do tego, by to właśnie w Kościelisku zatrzymać się na nieco dłuższy okres czasu. Stąd możemy wyruszyć do Doliny Chochołowskiej, która uznawana jest za najdłuższą i największą w całych polskich Tatrach. Warto jest zabrać ze sobą lornetkę, ponieważ występuje tutaj charakterystyczna flora i fauna.

Kolejnym punktem położonym w regionie, do którego możemy zabrać się z Kościeliska, jest oczywiście Giewont. Zanim się na niego wybierzesz upewnij się, że posiadasz dobre obuwie – jest to ważne zwłaszcza wtedy, kiedy swój wypoczynek planujesz późną wiosną lub wczesną jesienią. Na granicy ze Słowacją z kolei leży Kasprowy Wierch, który kusi nie tylko pięknymi krajobrazami, jakie możemy podziwiać z jego szczytu, ale także znajduje się tutaj kolejka linowa. W zimie otwarte stoki umożliwiają uprawianie narciarstwa – turyści bardzo ochoczo na ogół korzystają z tej możliwości. Jedną z najpiękniejszych i niepowtarzalnych dolin o charakterze polodowcowym jest Dolina Pięciu Stawów. Warto wybrać się nad nią i podziwiać przepiękne ułożenie pięciu stawów w niemal jednym miejscu. Zachwycające okoliczności przyrody pozwolą nam odpocząć i zrelaksować się, a do tego na pewno poćwiczymy naszą kondycję fizyczną.

Kaczmaski

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>