Zaproszenie w polskie góry – Sromowce Wyżne

Czy tylko zagraniczna wycieczka może przynieść satysfakcję? Otóż nie. Polskie góry to nie tylko widoki, to przede wszystkim ludzie. Ludzie z sercem na dłoni. Jeśli ktoś ich odwiedzi i pozna, nawet jeśli więcej nie zajrzy w te miejsca, będzie ich wspominał jak bliskich i choć SMS na święta wyśle. Warto wybrać się w Pieniny (https://pl.wikipedia.org/wiki/Pieniny) do gościnnych górali pienińskich.

We wsi funkcjonuje baza noclegowa z prawdziwego zdarzenia, oparta o siatkę gospodarstw agroturystycznych (). Miejscowe gaździny znają takie sekrety kulinarne prostej góralskiej kuchni, że każdy żołądek będzie chciał wrócić tam nieraz. Noclegi w chałupach mogą być dla nas mieszczuchów nie lada atrakcją.

Jeśli zawitacie do Sromowiec Wyżnych zimą, zabierzcie ze sobą narty. Jest nieopodal stok narciarski, vis a vis tamy. Nazywa się Polana Sosny.

Jednak największą atrakcją wsi są spływy przełomem Dunajca. Udajcie się do Kątów, tam zwyczajowo rozpoczynają się rejsy po rzece. Spływy zwykle bywają spokojne, lecz przy wyższej wodzie Dunajec ma takie bystrza, że wycieczka napędzi tyle adrenaliny, ile niejeden nie zakosztował przez całe życie. Pieniny jak ich nazwa wskazuje, wraz z Dunajcem mogą zapewnić emocje, których nie zapomnicie przez długie lata.

Kaczmaski

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>