Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na wizytę u psychoterapeuty. Z pomocy specjalisty powinni skorzystać przede wszystkim ci, którzy nie potrafią panować nad swoimi emocjami, nie radzą sobie ze stresem lub rozpoznają u siebie pierwsze objawy depresji. Wizyta u psychoterapeuty jest także konieczna, gdy nie potrafimy budować relacji z otoczeniem, nie radzimy sobie z nałogami czy też po prostu, chcemy wieść szczęśliwe i bardziej ustabilizowane życie, w którym będziemy potrafili wyznaczać priorytety. Niestety, nie zawsze mamy możliwość, aby udać się do gabinetu psychologa. Tymczasem specjaliści odpowiadają na nasze potrzeby i proponują nam wizyty online, za pomocą łączy internetowych. Wystarczy tylko nawiązać połączenie z dowolnego miejsca na ziemi i od razu możemy porozmawiać ze specjalistą.
Dla kogo psychoterapia online?
Z pomocy psychologa online może skorzystać każdy. Niemniej jednak ta forma kontaktu dedykowana jest w szczególności tym, którzy ze względu na nadmiar obowiązków nie mogą osobiście stawić się w gabinecie. Również osoby starsze, schorowane czy takie, które chcą zachować dyskrecję, powinny skontaktować się z psychologiem poprzez łącza internetowe. Wystarczy tylko posiadać odpowiedni sprzęt – telefon, tablet lub komputer, aby móc rozpocząć terapię. Psycholog online z porozmawiajmyonline.pl dostępny jest poza standardowymi godzinami pracy gabinetów psychoterapeutycznych. Dzięki temu nawet ci, którzy pracują do późna bądź rodzice małych dzieci mogą skorzystać z porad specjalisty.
Skuteczność psychoterapii online
Wiele osób zastanawia się, czy terapia prowadzona przez internet może być skuteczna? Oczywiście, ponieważ nie chodzi tutaj tylko o luźną rozmowę z psychologiem. Specjalista prowadzi bowiem terapię w dokładnie taki sam sposób, jak w gabinecie. Zadaje pacjentowi pytania, które mają na celu postawienie trafnej diagnozy. Następnie rozpoczyna się terapia właściwa, której zadaniem jest wyleczenie pacjenta. Aby terapia była efektywna, wcale nie musi polegać na rozmowie twarzą w twarz. Również za szklanym ekranem psychoterapeuta jest w stanie rozpoznać emocje pacjenta oraz ocenić jego postawę. Psycholog nie jest lekarzem, który musi zbadać ciało, aby postawić odpowiednią diagnozę. Jego praca opiera się bowiem przede wszystkim na przeprowadzaniu dialogu z pacjentem. To, że pacjent pozostaje we własnym domu podczas rozmowy, pozwala mu poczuć się pewniej – znajduje się on w znanym sobie otoczeniu. Dzięki temu psychoterapia może okazać się jeszcze skuteczniejsza, a co najważniejsze będzie ona o wiele przyjemniejsza.